• Βρείτε μας κι εδώ:

2o σχολείο γονέων για το Point Ατσιπόπουλου!

Ημερομηνία: Μάρτιος 13, 2019 Κατηγορίες: Τα απίστευτα νέα μας

Το κέντρο μελέτης Point Ατσιπόπουλου Ρεθύμνου , διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία το δεύτερο συμβούλιο γονέων με θέμα : Παιδιά και διαδίκτυο,η μεγάλη πρόκληση για το σύγχρονο γονέα.Το θέμα αυτό αποτελεί μία από τις μεγαλύτερες ανησυχίες των γονέων στη σημερινή εποχή και τα περισσότερα παιδιά είναι πλέον εθισμένα στο διαδίκτυο είτε μέσω της προβολής ταινιών είτε μέσω παιχνιδιών,χάνοντας το πραγματικό αίσθημα της ζωής και της φιλίας .
Οι γονείς των μαθητών του Point παρευρέθηκαν, συζήτησαν,αντάλλαξαν τις απόψεις τους και προβληματίστηκαν αρκετά.
Το σχολείο γονέων όντας ένα ιδιότυπο σχολείο , στοχεύει στην ανταλλαγή απόψεων και προβληματισμών σχετικά με τα παιδιά. Οι ειδικοί παιδαγωγοί είναι πάντα εκεί και μας βοηθούν να αναζητήσουμε λύσεις μέσα από την καθημερινή και αποτελεσματική επικοινωνία μαζί τους.
Ευχαριστούμε θερμά για την απήχηση!