• Βρείτε μας κι εδώ:

Άνοιξε τη δική σου Επιχείρηση Franchise

Σκέφτεστε να ξεκινήσετε τη δική σας επιχείρηση franchise;

Στο σημερινό κρίσιμο επιχειρησιακό περιβάλλον η σωστή επιλογή είναι δύσκολη.

Μπορείτε να φανταστείτε μια επιχείρηση franchise με πολύ μικρή επένδυση που θα έχει άμεση απόδοση;

Επενδύστε σε ένα κέντρο μελέτης Point

Γνωρίστε μαζί μας μια επιχειρηματική ιδέα που είναι εύκολο να πραγματοποιηθεί. Επενδύστε σε ένα σύστημα Franchise με μικρό κεφάλαιο που δραστηριοποιείται στους τομείς:

1. Δημιουργική απασχόληση
  2.  Μελέτη σχολικών μαθημάτων
  3. Καλοκαιρινά προγράμματα
  4. Προγράμματα ανάπτυξης και δημιουργικότητας:
    1. Εργαστήρι ζωγραφικής
    2. Μουσικό Θέατρο
    3. Λέσχη Ανάγνωσης
    4. Αναπτύσσοντας το Λόγο
    5. Αναπτύσσοντας το Έργο
  5. Προγράμματα κοινωνικά υπεύθυνου πολίτη
  6. Εορταστικά προγράμματα Χριστουγέννων – Πάσχα
  7. Σχολείο Γονέων
  8. Επαγγελματικός προσανατολισμός
  9. Εκπαιδευτικά παιδικά πάρτι

Σε εποχή κρίσης εξασφαλίστε μια θέση εργασίας με ικανοποιητικές αποδοχές.

Γιατί να επενδύσετε σε ένα κέντρο μελέτης Point;

1. Υπάρχουν πολλοί λόγοι για να επενδύσετε σε ένα κέντρο μελέτης Point :
  2.  Υψηλή απόδοση επένδυσης
  3.  Χαμηλό κεφάλαιο επένδυσης
  4.  Είναι μια επιχείρηση franchise που αντέχει σε εποχές οικονομικής κρίσης.
  5.  Έχει ελάχιστα σταθερά έξοδα.

Δεν χρειάζεται να έχετε επιχειρηματική εμπειρία

Η βοήθειά μας θα είναι συνεχής πριν και μετά το άνοιγμα του κέντρου μελέτης Point.

Βασιστείτε σε εμάς για:

1.  Το σχεδιασμό της επιχείρησης franchise, την επιλογή της τοποθεσίας, τα προγράμματα του κέντρου, και τις τιμές των διδάκτρων.
  2.  Το επικοινωνιακό υλικό και τη βοήθεια σε προωθητικές ενέργειες και διαφημιστικό υλικό.
  3.  Την εκπαίδευση του προσωπικού αλλά και τη δική σας.
  4.  Τη σιγουριά της συνύπαρξης με μια σταθερή και καινοτόμα ομάδα ανθρώπων.
  5. Πρόσθετο εκπαιδευτικό υλικό.

Διαμόρφωση franchise κέντρου μελέτης και εξωτερική πινακίδα

Προσφέρουμε το καλύτερο οικονομικά πακέτο διαμόρφωσης franchise κέντρου μελέτης και την επιλογή πινακίδας για το κέντρο σας.

Η σωστή διαμόρφωση του χώρου σε συνδυασμό με την πινακίδα του κέντρου μελέτης Point δίνουν αυτομάτως υψηλή εμπορική δύναμη στο κέντρο, ενώ αποτελούν το νούμερο 1 παράγοντα προσέλκυσης υποψήφιων μαθητών.

Ποιοί είναι οι πελάτες σας;

Τα κέντρα μελέτης Point είναι χώροι κατάλληλοι για μαθητές όλων των ηλικιών οι οποίοι έχουν ανάγκη μιας καθημερινής εποπτευόμενης μελέτης από έμπειρους εκπαιδευτικούς. Στόχος είναι η καλύτερη προετοιμασία των μαθημάτων της επόμενης ημέρας.

Τα προγράμματα μας είναι η ιδανική λύση:

1.  Σε μαθητές με μαθησιακές δυσκολίες οι οποίοι έχουν εξειδικευμένες ανάγκες ως προς τον τρόπο μάθησης τους.
  2.  Σε αλλοδαπούς μαθητές οι οποίοι χρειάζονται πρόσθετη υποστήριξη στη γλώσσα.
  3.  Σε μαθητές που και οι δύο γονείς εργάζονται και δεν έχουν το χρόνο για να μελετήσουν το παιδί τους.
  4.  Σε μαθητές που θέλουν να διευρύνουν το γνωστικό τους αντικείμενο και να βελτιώσουν τις επιδόσεις τους στο σχολείο.

Ποιο είναι το απαιτούμενο κεφάλαιο προς επένδυση;

Το κόστος διαμόρφωσης ενός κέντρου Point είναι περίπου 100 euro / τετραγωνικό μέτρο (δηλαδή σε έναν χώρο 40 τμ είναι 4.000 euro).

Η απόκτηση του ονόματος Point και όλων των υπόλοιπων υποστηρικτικών λειτουργιών (αποκλειστικότητα περιοχής, εκπαίδευση, λειτουργική υποστήριξη, δικαίωμα χρήσης λογοτύπων, ακαδημαϊκή υποστήριξη κλπ) τις οποίες περιλαμβάνει η σύμβαση δικαιόχρησης έχουν ένα fee 3.000 euro που δίνετε μια φορά με την έναρξη λειτουργίας . Μητρώο Σημάτων της Γ.Γ Εμπορίου με αριθμό σήματος:245610. Η σύμβαση δικαιόχρησης είναι 5 ετών με δικαίωμα ανανέωσης. Σήμερα δεν υπάρχει καμία οικονομική επιβάρυνση στο δικαίωμα ανανέωσης.

Η σύμβαση επιπλέον απαγορεύει ρητά το δικαίωμα ανανέωσης να είναι μεγαλύτερο από το 1/6 του δικαιώματος εισόδου δηλαδή το μέγιστο δυνατό ποσό που μπορεί να ζητηθεί στην ανανέωση δεν μπορεί να είναι πάνω από 500 euro.

Επιπλέον ο συνεργάτης καταβάλει σταθερά μηνιαίο royaltie 200 euro.

Συνολικό κόστος αρχικής επένδυσης σε χώρο 40 τμ: 7.000 euro.

Η δραστηριότητα αυτή προϋποθέτει την προσωπική ενασχόλησή σας αλλά και την μερική απασχόληση 2 καθηγητών.

Αναμενόμενα μηνιαία καθαρά έσοδα για την επιχειρηματική σας δραστηριότητα 2.000 – 2.500 euro με την προϋπόθεση της προσωπικής ενασχόλησής σας.

Πρόκειται ανεπιφύλακτα για μια εξαιρετική επένδυση με πολύ μικρό κόστος επένδυσης, μικρό χρόνο απόσβεσης και υψηλές αποδόσεις.

Ποιο είναι το δικό σας επόμενο βήμα για ένα Franchise Point;

Καλέστε στο 210.9582176 και κλείστε ένα ραντεβού για τη δημιουργία του δικού σας κέντρου Point.

Διεύθυνση: Λεωφ. Ανδρέα Συγγρού 238

Τηλέφωνο: 210.9582176